Welcome to 365DNI.info   Click to listen highlighted text! Welcome to 365DNI.info
12.9 C
София
📆 03.10.2022 | 🕑 23:49
НачалоСпортни новиниФутбол„Барселона“ и „Реал“ продължават напред към осминафиналите за Купата на краля

„Барселона“ и „Реал“ продължават напред към осминафиналите за Купата на краля

Фаворитите „Барселона“ и „Реал“ Мадрид продължават своето участие към осминафиналите за Купата на краля. Противно на очакванията, двата гранда не се класираха лесно за следващата фаза на турнира.

В ранния мач вечерта каталунците елиминираха трудно и с много пот третодивизионния „Линарес Депортиво“, побеждавайки го само с 2:1 като гости. Тимът на Шави Ернандес успя да обърне мача през второто полувреме с два бързи гола.

Уго Диас даде преднина на домакините в 19′, но след почивката Усман Дембеле, който влезе като резерва в 63′ и Феран Ютгла в 69′, бяха точни за „Барселона“.

Бразилският ветеран Дани Алвес, който беше наскоро картотекиран, направи втори дебют за „Барселона“, 14 години или точно 4893 дни след първия. Каталунският гранд обаче все още не е картотекирал новопривлечения Феран Торес, като се очаква да го направи след раздяла с Филипе Коутиньо, който е свързван със завръщане в английската Висша лига.

В късния мач „Реал“ Мадрид записа успех с 3:1 при гостуването си на друг третодивизионен отбор – „Алкояно“.

Резултата за „Реал“ откри Едер Милитао в 39′, но „Алкояно“ изравни в 66′ чрез Дани Вега. Кралският клуб все пак успя да вземе своето с попадения на Марко Асенсио в 76′ и автогол на вратаря Хосе Хуан две минути по-късно.

Така „Реал“ отмъсти на скромния си съперник за отпадането в същата фаза на турнира през миналия сезон. Тогава „Алкояно“ победи с 2:1. Преди това тимът отстрани и „Алкояно“ – с дузпи след 3:3 в редовното време и продълженията.

В другите 1/16-финални двубои голямата изненада поднесе „Атлетико“ Балеарес, който отстрани с 2:1 елитния „Селта“ Виго.